TMMOB Maden Mühendisleri Odası: -"Bor madeninin özelleştirilmesinin önünü açacak tasarı geri…

  • Yazı boyutu
TMMOB Maden Mühendisleri Odası: 
  -"Bor madeninin özelleştirilmesinin önünü 
  açacak tasarı geri…

TMMOB Maden Mühendisleri Odası: -"Bor madeninin özelleştirilmesinin önünü açacak tasarı geri çekilsin"

TMMOB Maden Mühendisleri Odası, "Bor Tuzları, Trona ve Asfaltit Madenleri ile Nükleer Enerji Hammaddelerinin İşletilmesini, Linyit ve Demir Sahalarının Bazılarının İadesini Düzenleyen Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın, bor madeninin özelleştirilmesinin önünü açacağını savunarak, tasarının geri çekilmesini istedi.
     Maden Mühendisleri Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, yasa değişikliği tasarısıyla ilgili, 9 Ekim 2012 tarihinde Oda'da Türkiye Maden İş Sendikası, Petrol İş Sendikası, Türk Enerji Sen, Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası'nın yetkililerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildiği ifade edildi.
     Toplantıda, ortak bir sunum hazırlanarak TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda sunulmasının kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "10 Ekim 2012 tarihindeki toplantıda, hazırlanan ortak sunum komisyon üyeleriyle paylaşılmıştır. Meslek odalarının ve sendikaların ortak görüşü olarak söz konusu tasarının, bor madeninin özelleştirilmesinin önünü açacağı için tasarının geri çekilmesi, yasanın değiştirilmemesi, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün yaşadığı sorunların çözümü için değişiklik yapılması gerekiyorsa, Kamu İhale Kanunu çerçevesinde çalışma yürütülmesinin daha doğru olacağı komisyona iletilmiştir. Bu konuda TBMM'de yapılacak çalışmalar takip edilecek ve sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir