TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu: -"Olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek…

  • Yazı boyutu
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu: 
  -"Olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek…

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu: -"Olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsanız, kentsel planlama ve uygulama süreçleri başlatın"

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, hükümetin, olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsa, kentsel planlama ve uygulama süreçlerini başlatmasını istedi.
     Konuya ilişkin Oda'nın Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl Van'da meydana gelen deprem nedeniyle 604 kişinin hayatını kaybettiği, bir çok binanın kullanılamaz hale geldiği ve bir çok ailenin hayatının olumsuz yönde etkilendiği ifade edildi.
     Oda olarak depreminin ilk gününden bu yana Van halkının yanında oldukları belirtilen açıklamada, hükümete hitaben, "Olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsanız, kentsel planlama ve uygulama süreçleri başlatın. Dönüşüm alanlarını, sosyolojik ve çevresel değişkenleri ve bu bölgelerde yaşayanların ihtiyaçlarını göz önüne alarak belirleyin. Mühendislik mesleğini itibarsızlaştıracak ve meslek örgütlerini güçsüzleştirecek uygulamalardan vazgeçin" denildi.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir