TMMOB Gıda Mühendisleri Odası: -"Gıda denetimlerinde görev alacak olan personel, sayıca ve…

  • Yazı boyutu
TMMOB Gıda Mühendisleri Odası:
  -"Gıda denetimlerinde görev alacak olan personel, 
  sayıca ve…

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası: -"Gıda denetimlerinde görev alacak olan personel, sayıca ve meslek temsiliyeti anlamında yetersiz"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası, gıda denetimlerinde görev alacak olan personellerin, sayıca ve meslek temsiliyeti anlamında yetersiz olduğunu iddia etti.
     Gıda Mühendisleri Odası, Sakarya Caddesi'nde yaptığı basın açıklamasında, küçük işletmelerde kamu bütçesinden kaynak ayrılarak, gıda mühendisi bulunması gerektiğini ifade etti. Açıklamada, bu konuda yapılacak çalışmaların, sağlık harcamalarına ayrılan harcamaları da azaltacağı, dolayısıyla tasarruf sağlayacağı vurgulandı.
     Sayıları 500 bin civarında bulunan gıda üretim ve satış noktasının denetiminin 4 bin 600 kişiyle yapılmaya çalışıldığının ileri sürüldüğü açıklamada, "Gıda denetimlerinde görev alacak olan personel, sayıca ve meslek temsiliyeti anlamında yetersiz" ifadelerine yer verildi.
     Açıklamada ayrıca, üniversitelerde 3 bin 700 öğrencinin 68 bölümde Gıda Mühendisliği eğitimi aldığı kaydedilerek, Gıda Mühendisliği bölüm kontenjanlarının, gereksinimin üzerinde olduğu belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 266 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir