TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası: - "Elektrik enerjisinin kesintisiz, kaliteli ve kolay…

  • Yazı boyutu
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası:
  - "Elektrik enerjisinin kesintisiz, kaliteli 
  ve kolay…

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası: - "Elektrik enerjisinin kesintisiz, kaliteli ve kolay erişilebilir bir şekilde yurttaşlara sunulması, bu hizmetlerin kamu hizmeti anlayışı ile yürütülmesi gerekiyor"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), elektrik enerjisinin kesintisiz, kaliteli ve kolay erişilebilir bir şekilde vatandaşlara sunulması için bu hizmetlerin kamu hizmeti anlayışıyla yürütülmesi gerektiğini bildirdi.
     EMO'dan yapılan yazılı açıklamada, Boğaziçi, Gediz ve Akdeniz Elektrik Dağıtım Bölgeleri'nin özelleştirme ihale ilanlarına yeniden çıkılmasına tepki gösterildi.
     "Su ve gıda gibi en temel ihtiyaçlardan biri olan elektrik enerjisinin" sermaye birikim aracı olarak kullanılmasının pahalılaşmaya neden olduğu ileri sürülen açıklamada şu görüşlere yer verildi:
     "Elektrik enerjisinin kesintisiz, kaliteli ve kolay erişilebilir bir şekilde yurttaşlara sunulması, bu hizmetlerin kamu hizmeti anlayışı ile yürütülmesi gerekiyor. Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan elektrik enerjisinin kamu güvencesi ile sunulması, sektörde çalışanlara güvenli ve örgütlü bir çalışma ortamının sağlanması esas alınarak özelleştirme değil, pek çok ülkede gerçekleştirildiği gibi yeniden kamusal anlayışa dönülmesi gerekmektedir."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir