TMMOB Ankara Mimarlar Odası Başkanı Hakkan: -"Kızılay inanılmaz sıkışmış durumda. Kızılay kent…

  • Yazı boyutu
TMMOB Ankara Mimarlar Odası Başkanı Hakkan:
  -"Kızılay inanılmaz sıkışmış durumda. Kızılay
  kent…

TMMOB Ankara Mimarlar Odası Başkanı Hakkan: -"Kızılay inanılmaz sıkışmış durumda. Kızılay kent merkezi yeniden masaya yatırılmalı"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara Mimarlar Odası Başkanı Ali Hakkan, Başkent'in merkezi Kızılay'ın yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek, "Kızılay inanılmaz sıkışmış durumda. Kızılay kent merkezi yeniden masaya yatırılmalıdır" dedi.
     Hakkan, TMMOB Ankara Mimarlar Odası Toplantı Salonu'nda Başkent gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.
     Ankara'nın merkezi konumundaki Kızılay'ın yoğun bir trafiğe maruz kaldığına ifade eden Hakkan, "Kızılay inanılmaz sıkışmış durumda. Buradaki dolmuş durakları Bakanlıklar'ın sonuna kadar diziliyor. Kent merkezi yeniden masaya yatırılmalı" diye konuştu.
     Başkent'teki bazı alanların 'afet riski altındaki bölge'ler olarak belirlendiğine değinen Hakkan, buralar ticari mekanlara dönüşmesini istemediklerini, kültür sanat ile sosyal faaliyetlerin de yapıldığı alanlar olması gerektiğini savundu. Hakkan, bu süreci yakından takip ettiklerini dile getirerek, konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
     TMMOB Ankara Mimarlar Odası Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan da, konuya ilişkin olarak, bu gibi alanlar yeniden planlanırken projelerin katılımcılı ve şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, "Amacımız buraların kamu yararına kullanıma sunulmasıdır" dedi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir