"TL simgesi önde olsun" -ATO Başkanı Bezci: -"İtibarlı para ticarette güven demektir"

  • Yazı boyutu
"TL simgesi önde olsun"
  -ATO Başkanı Bezci:
  -"İtibarlı para ticarette güven demektir"

"TL simgesi önde olsun" -ATO Başkanı Bezci: -"İtibarlı para ticarette güven demektir"

Ankara Ticaret Odası'na (ATO) bağlı meslek komiteleri, fiyat kataloğu, fiyat etiketi, broşür gibi materyallerde Türk Lirası simgesinin, parasal tutarın önünde yer alacak şekilde kullanımına dikkat etme kararı aldı.
     ATO Gıda Maddeleri İmalatçıları Meslek Komitesi'nin öncülüğünde ATO'ya bağlı tüm komiteler, başkentli imalatçılara, fiyat etiketi, broşür gibi fiyatların yer aldığı tüm basılı materyallerle dergi, rapor, ilan gibi yayınlarda "TL" simgesinin kullanımına özen gösterilmesi çağrısında bulundu. Komitelerin çağrısında, TL simgesinin parasal tutarın önünde yer alacak şekilde kullanımı tavsiye edildi.
     Konuyla ilgili basın açıklaması yapan ATO Başkanı Salih Bezci de Türk Lirasının avro ve dolar gibi bir sembole kavuşmasının önemine değinerek, bu sembolün günlük hayatta kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini kaydetti. Bezci, bir ülkenin parasının bayrağı ve marşı gibi itibarını ve bağımsızlığını temsil ettiğini belirterek, "İtibarlı para ticarette güven demektir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir