TKYD, Türk Ticaret Kanunu konulu panel düzenledi

  • Yazı boyutu
TKYD, Türk Ticaret Kanunu konulu panel düzenledi

TKYD, Türk Ticaret Kanunu konulu panel düzenledi

Türk Ticaret Kanunu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin (TKYD) düzenlediği panelde düzenleyiciler, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerinin katılımlarıyla masaya yatırıldı.
     Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlediği "Son Değişiklikler Işığında Türk Ticaret Kanunu'nun Kurumsal Yönetim Çerçevesinde Değerlendirilmesi" paneli, Türk Ticaret Kanunu'nun Kurumsal Yönetim ilkeleri perspektifinden tartışıldığı bir platform oluşturdu. İş dünyası temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği panele Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişi Soner Altaş, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veliye Yanlı ve Deloitte Türkiye Ortağı Ali Çiçekli konuşmacı olarak katılırken, TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Sebilcioğlu panelin oturum başkanlığını yaptı.
     Panelde, ortakların ve yönetim kurulunun şirkete borçlanmasına ilişkin hükümler ve internet sitesi ve yayınlanması gereken bilgiler konusu Altaş, Profesyonel Yönetim Kurulu ve Yönetim Kurulunun Özen Yükümlülüğü ve Suçlar ve Cezalar konusu Yanlı tarafından ele alındı.
     Ali Çiçekli ise Finansal Raporlama ve Defter Tutma Düzeni ile Bağımsız Denetim konularını tartışmaya açtı. Konuşmacılar, Türk Ticaret Kanunu'ndaki değişiklikler ile Türk iş dünyasında Kurumsal Yönetim çerçevesinde yeni bir iş yapış kültürünün geldiğinin altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir