TKB, Japan Bank For Internatianol Coooperration ile mütabakat imzaladı

  • Yazı boyutu
TKB, Japan Bank For Internatianol Coooperration ile mütabakat imzaladı

TKB, Japan Bank For Internatianol Coooperration ile mütabakat imzaladı

Türkiye Kalkınma Bankası (TKB) ile Japan Bank for International Cooperation (JBIC) arasında enerji yatırımlarına kaynak sağlamayı hedefleyen bir Çerçeve Mutabakat Belgesi (Memorandum of Understanding) imzalandı.
     TKB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, banka, JBIC ile Türkiye'de yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına kaynak sağlamayı hedefleyen bir Çerçeve Mutabakat Belgesi imzaladı.
     İmza törenine, TKB adına Genel Müdür Vekili Metin Pehlivan ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Tokgöz, JBIC adına Nükleer ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yutaka Funada ve diğer banka yetkilileri katıldı.
     Tokyo'da gerçekleşen imza töreni ile ilgili açıklama yapan TKB Genel Müdür Vekili Metin Pehlivan, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine bankanın verdiği önemin sürdüğünü, enerjide dışa bağımlılığı azaltacak her adımın değerli olduğunu, bu tür finansman işlemlerinin kalkınma bankacılığının faaliyet alanları arasında yer bulduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir