TJK yönetiminden Bakan Eker'e ziyaret -TJK Yönetim Kurulu Başkanı Adalı ve Yönetim Kurulu…

  • Yazı boyutu
TJK yönetiminden Bakan Eker'e ziyaret
  -TJK Yönetim Kurulu Başkanı Adalı ve Yönetim 
  Kurulu…

TJK yönetiminden Bakan Eker'e ziyaret -TJK Yönetim Kurulu Başkanı Adalı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bakan Eker'i ziyaret etti

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'i ziyaret etti.
     Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Adalı ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyarette, atçılık sektörüne verdiği destekten dolayı Bakan Eker'e teşekkür etti.
     Son 8 yılda, TJK'nın kuruluşundan bu yana yapılanlardan 10 kat fazla yatırım gerçekleştirildiğini belirten Adalı, sektörün sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade etti.
     Adalı, "Ben ve ekibim 30-40 yıldır atçılık sektörünün içinden gelen, aileden bu işle ilgilenen insanlarız. Cesaret isteyen reformları yapacak kapasitedeyiz. Desteğiniz için teşekkür ediyoruz. Atı seven bir Bakanımız ve bürokrat ekibi varken bu sektörün uçması gerekirdi. Ancak içiniz rahat olsun, camiamız içindeki birlik ve beraberliğimizi koruyarak yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
    
     -"Potansiyelin harekete geçirilmesi gerekiyor"-
    
     Yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyen Bakan Eker, Bakanlığının atçılığın gelişimine her zaman destek olduğunu ifade etti.
     Atçılığın Türkiye'de köklü bir tarihe sahip olduğunu dile getiren Eker, sektörün daha da gelişmesi için günün şartlarına uygun yeni bir yönetim anlayışı geliştirilmesinin önemine işaret etti.
     Sektör temsilcilerinin birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu savunan Eker, "Atçılıkla uğraşanlar bu değişim potansiyeline sahip insanlar. Sadece bu potansiyelin harekete geçirilmesi gerekiyor. Bakanlık olarak atçılığa destek vermeye devam edeceğiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir