TİSK'ten imalat sanayi açıklaması: -"Üretim ve verimlilik düşmeye devam ettiği takdirde…

  • Yazı boyutu
TİSK'ten imalat sanayi açıklaması:
  -"Üretim ve verimlilik düşmeye devam ettiği takdirde…

TİSK'ten imalat sanayi açıklaması: -"Üretim ve verimlilik düşmeye devam ettiği takdirde sanayide istihdam da azalacak"

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), üretim ve verimliliğin düşmeye devam etmesi halinde sanayi sektöründe istihdamın da azalacağını bildirdi.
     Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre bu yılın birinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre üretimin yüzde 1,7, istihdamın yüzde 4,8 arttığı, verimliliğin de yüzde 3,1 azaldığı hatırlatıldı.
     Geçen yılın son çeyreğinde söz konusu oranların sırasıyla yüzde 5,7, yüzde 5,4 ve yüzde 0,4 olarak gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, "Böylece artış oranı sürekli zayıflayan verimlilik 2012'de negatif alana girdi" ifadesi kullanıldı.
     Verilerin, üretim ve verimliliğin aşağı yönlü seyretmeye devam ettiğini gösterdiği tespitine yer verilen açıklamada, "Üretim ve verimlilik düşmeye devam ettiği takdirde sanayide istihdam da azalacak" değerlendirmesi yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir