TISİAD Başkanı Kılıç: -"Suriye'deki iç karışıklık, Türkiye ile Irak arasındaki ticareti artırdı"

  • Yazı boyutu
TISİAD Başkanı Kılıç:
  -"Suriye'deki iç karışıklık, Türkiye ile
  Irak arasındaki ticareti artırdı"

TISİAD Başkanı Kılıç: -"Suriye'deki iç karışıklık, Türkiye ile Irak arasındaki ticareti artırdı"

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Suriye'deki iç karışıklığın, Türkiye ile Irak arasındaki ticareti arttırdığını bildirdi.
     TISİAD'dan yapılan açıklamaya göre, TISİAD Başkanı Kılıç ve dernek üyeleri, TRT Çukurova Bölge Müdürü Halil Kahveci'yi ziyaret etti.
     Kahveci'ye dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kılıç, gelişen Türkiye'nin komşularıyla yaptığı ticareti her geçen gün artırdığını belirterek, "Bu pastada da en büyük pay Irak'ın. Bugün Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı 2. ülke olan Irak'ın, ilk sıraya gelmesi hayal değil, aksine yakın zamanda gerçekleşecek bir hedeftir. Biz de bu kapsamda gerek bağları daha da güçlendirmek, gerekse iş adamlarına bu önemli süreçte destek olmak için yola çıktık. Ve kısa zamanda gördük ki TISİAD önemli bir ihtiyaca cevap veriyor" dedi.
     Suriye'de yaşanan iç karışıklığın Türk lojistik sektörünü olumsuz etkilediğini ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:
     "Suriye'deki iç karışıklık, Türkiye ile Irak arasındaki ticareti artırdı. Bölgeye transit ticaretin üssü de Irak oldu. Irak ile tarihsel, dini ve dil birlikteliğimizin getirdiği avantajlar iyi değerlendirmeli, ülkenin yeniden inşasındaki payımızı güçlendirmeliyiz. TISİAD olarak biz bu yolda şubeleşme, iş buluşmaları ve benzeri çeşitli etkinlikler ile üzerimize düşeni fazlasıyla yapmak istiyoruz. TRT gibi güçlü ve etkin kuruluşlarımızın sunacağı desteklerin de stratejik öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede de her zaman iş birliği içerisinde olmak istiyoruz."
     TRT Çukurova Bölge Müdürü Halil Kahveci de, TISİAD'a çalışmalarında başarılar dileyerek, iş birliğine daima hazır olduklarını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir