Tiryaki Agro Gıda büyümeye devam ediyor

  • Yazı boyutu
Tiryaki Agro Gıda büyümeye devam ediyor

Tiryaki Agro Gıda büyümeye devam ediyor

Tiryaki Agro Gıda, 2012 mahsul yılını büyüme yılı ilan ederken, yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor.
     Şirket açıklamasına göre, 2010 yılında uluslararası portföy yönetim şirketi Investcorp'un, Türkiye'ye ilk yatırımını Tiryaki ile yapmasının ardından, 2012 yılında ilave yatırımı ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) doğrudan sermaye yatırımı yapması şirketin öz sermaye yapısını büyüttü.
     Şirket, yatırımların finansmanı amacıyla Deutsche Bank liderliğinde Avrupa'nın en önemli yatırım bankalarından, FMO (Hollanda), PROPARCO (Fransa) ve DEG'nin (Almanya) katılımıyla 2012 yılı Haziran ayında 7 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 50 milyon dolar proje finansmanı kullanılırken, EBRD ve IFC'nin de katılımı ile 2011 yılında 300 milyon dolar olarak kullanılan 3 yıl vadeli sendikasyon kredisi 2012 yılında 500 milyon dolara ulaştı.
     Açıklamada, sektörde kredi daralmasına karşın uluslararası yatırımcılarla güçlenen sermaye yapısı ve artan uzun vadeli finansal kaynağın yanında, tecrübeli, dinamik ve yaratıcı insan kaynağına sahip olmanın Tiryaki Agro'nun büyümesinin temellerini oluşturacağı ifade edildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Tiryaki Agro Gıda Üst Yöneticisi Süleyman Tiryakioğlu, finansmanının büyük çoğunluğunun uzun vadeli olduğunu belirterek, hem sermaye artışı hem de sağlam uzun vadeli kredilerle firmanın büyümesinin daha planlı ve karlı olacağını kaydetti.
     Tiryaki'nin vizyonunun bölgesel lider olmak olduğunu hatırlatan Tiryakioğlu, bundan böyle tüm çalışmalarını bu doğrultuda yapacaklarını aktardı.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir