Tims ve Global ortaklığı World Wide Entertainment'ı satın aldı -Tims Productions ve Global…

  • Yazı boyutu
Tims ve Global ortaklığı World Wide Entertainment'ı satın aldı
     -Tims Productions ve Global…

Tims ve Global ortaklığı World Wide Entertainment'ı satın aldı -Tims Productions ve Global Agency kurdukları ortaklık ile World Wide Entertainment'ın marka hakları ve networkünü satın aldı

Medya sektöründe hizmet veren yapım şirketi Tims Productions ve birçok dizi ve formatın dünya temsilciliğini üstlenen Global Agency kurdukları ortaklık ile World Wide Entertainment'ın (WWE) marka hakları ve networkünü satın aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Tims Productions ve Global Agency, World Wide Entertainment ile tüm dünyaya eğlence ihraç edecek.
     Medya ve eğlence sektörüne 1997 yılında giren ve dünyanın ilk 20 dağıtımcısı arasında yer alan, reality ve TV programı temsilcilerinden World Wide Entertainment'ın marka haklarını ve networkünü satın alan Tims Productions ve Global Agency, bu ortaklık ile dünya pazarına adım attı.
     Ortaklık girişimi World Wide Entertainment, Global Agency'nin Kurucusu ve Üst Düzey Yöneticisi (CEO) İzzet Pinto tarafından yönetilecek.
     Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen İzzet Pinto, kaliteli programları tüm dünyada başarıyla temsil etme üzerine yoğunlaşacaklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "World Wide Entertainment dünyanın en büyük medya şirketlerine satmış olduğu binlerce saatlik hazır program ve bitmiş içerik dağıtımı başarısı ile alanının en önde markalarından biri olarak tanınıyor. Dünyanın her ülkesinden alıcılar zaten kaliteli diziler ve başarılı formatlar için bize geliyordu. World Wide Entertainment ile birlikte hedefimiz alıcılarımıza hazır program olasılıkları da sunmak. Bunun için World Wide Entertainment'a yepyeni bir ürün kataloğu oluşturuyoruz."
     Tims Productions Kurucusu Timur Savcı ise amaçlarının World Wide Entertainment'ın hacmini birkaç yıl içerisinde yüzde 100 performansla daha da büyütmek olduğunu ifade etti.
     World Wide Entertainment'in kurucusu Bill Farrow da Global Agency ve Tims Productions'ın yeni oluşumlarını World Wide Entertainment ile bütünleştirerek büyük bir hamle yaptıklarını kaydetti.
    
     -Hazır programları ilk kez bir Türk şirketi dünya pazarına sunacak-
    
     Dünyanın önde gelen Avustralyalı reality ve TV programı distribütörü World Wide Entertainment ile ilk kez bir Türk şirket dünyada hacmi milyarlarca dolarlar ile ölçülen eğlence sektöründe boy gösterecek.
     Şimdiye kadar 120 ülkeye belgesel, biyografi, stil, doğa, gezi, yemek programları gibi birçok tarzda program ihraç eden World Wide Entertainment, bine yakın medya şirketine aktif olarak içerik sağlıyor.
     Tims Productions ve Global Agency, 4 binin üzerinde medya şirketiyle çalışan ve dünya sıralamasında ilk 20 dağıtımcı arasında yer alan World Wide Entertainment'ı 2 yıl içerisinde ilk 10, 5 yıl içerisinde ise ilk 5'te yer almasını sağlamayı hedefliyor.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir