TİM, Yeni Teşvik Yasası için Van'a gidecek

  • Yazı boyutu
TİM, Yeni Teşvik Yasası için Van'a gidecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Yeni Teşvik Yasası çerçevesinde 6. bölge için Muş ve Şanlıurfa'dan başladığı inceleme gezilerine Van ile devam edecek.

     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlığındaki işadamı heyeti, TİM organizasyonu ile Van'da yatırım ortamını inceleyecek. Organizasyon, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan başkanlığında, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile çok sayıda ihracatçı ve iş adamının katılımıyla gerçekleşecek.
     Yeni Teşvik Yasası ile bölgesel gelişmişlik farklarının giderilmesi amaçlanırken 6. bölge olarak tanımlanan Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi, sanayiciler için iş gücü maliyetleri açısından en avantajlı bölge olarak öne çıkarılıyor.
     TİM, bölgenin mevcut durumunu göz önünde bulundurarak Yeni Teşvik Sistemi ile özellikle tekstil, hazır giyim, deri, ayakkabı, saraciye, mobilya, tarım makineleri, kuyumculuk, oyuncak gibi sektörler başta olmak üzere emek yoğun sektörler için, hem bölgesel gelişmişliğe sağlanacak katkı, hem de elde edilecek büyük olanaklar bakımından yatırım için cazip hale geldiğine inanıyor.
     TİM aynı anlayışla bu kez radarına Van'ı alarak 22 Eylül günü bu ilde Ticaret ve Sanayi Odalarının başkanları ile bölge sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin de katılımıyla toplantı düzenleyecek. Van'a yatırım imkanlarının daha detaylı görüşülmesi için sektör masaları oluşturulacak ve çeşitli sanayi kuruluşlarına ziyaretler yapılacak.
    
    
    


Bu haberi 371 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir