TİM, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile protokol imzalayacak

  • Yazı boyutu
TİM, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile protokol imzalayacak

TİM, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile protokol imzalayacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatın kolaylaştırılması ve önündeki engellerin aşılması amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yeni bir protokol imzalayacak.
     TİM tarafından yapılan açıklamaya göre, TİM, bir devlet belgesi olan 2023 yılı için 500 milyar dolarlık ihracat hedefi stratejisi çalışmalarını sürdürüyor.
     İhracatın kolaylaştırılması ve önündeki engellerin aşılması için projeler üreten TİM, bu çerçevede yarın Dış Ticaret Kompleksi'nde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yeni bir protokol imzalayacak.
     Protokol ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile TİM arasındaki veri değişiminde yeni bir dönem başlayacak. Özellikle gümrük beyannamesi kapanış bilgilerinin İhracatçı Birliklerine online aktarımı sayesinde dahilde işleme rejimi ve devlet yardımları işlemleri daha hızlı şekilde sonuçlandırılacak.
     İmza törenine TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız'ın katılması bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir