TİM Başkanı Büyükekşi: -"Biz Edirne'nin büyük bir ihraç potansiyeli olduğuna inanıyoruz"…

  • Yazı boyutu
TİM Başkanı Büyükekşi:
  -"Biz Edirne'nin büyük bir ihraç potansiyeli olduğuna 
  inanıyoruz"…

TİM Başkanı Büyükekşi: -"Biz Edirne'nin büyük bir ihraç potansiyeli olduğuna inanıyoruz" -Edirne Valisi Duruer: -"Kentimizi her alanda balkanların merkezi yapmayı amaçlıyoruz"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi "Biz Edirne'nin büyük bir ihraç potansiyeli olduğuna inanıyoruz" dedi.
     Büyükekşi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) konferans salonunda, düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Edirne'nin Türkiye'yi Avrupa'ya bağlayan bir sınır kenti olduğunu ifade etti.
     Edirne'nin Yunanistan ve Bulgaristan'a yakınlığı ile büyük bir pazar avantajına sahip olduğunu vurgulayan Büyükekşi, "Edirne bu avantajı ve stratejik konumu çok iyi kullanarak ihracatını artırabilir. Çünkü biz Edirne'nin büyük bir ihraç potansiyeli olduğuna inanıyoruz" dedi.
     Edirne Valisi Hasan Duruer ise Edirne'nin bir turizm, kültür ve tarım şehri olduğunu kentte tescil altında binden fazla eser bulunduğunu belirtti.
     Edirne'yi kültür, sanat, spor ve sağlık alanında Balkanların merkezi yapmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Duruer, "Kentimizi her alanda balkanların merkezi yapmayı amaçlıyoruz. Bu konuyla ilgili devletimizin de ciddi yaptırımları var. Edirne'nin bir artısı da Türkiye'nin en büyük metropolu ticaret merkezi İstanbul'a iki saat kadar yakın olması. Hızlı tren projesini gerçekleştirdiğinde Edirne'nin gelişmesinde büyük bir rol oynayacaktır" diye konuştu.
     Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da, TİM yönetim kurulu üyelerini Edirne'de ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından ihracat yaparak ülkemize en çok döviz girdisi sağlayan iş adamlarına plaketleri verildi.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir