Ticaret ve hizmette ciro arttı -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro bu yılın 3. çeyreğinde geçen…

  • Yazı boyutu
Ticaret ve hizmette ciro arttı 
  -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro bu yılın 3. 
  çeyreğinde geçen…

Ticaret ve hizmette ciro arttı -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro bu yılın 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6, 2. çeyreğe göre de yüzde 3,6 arttı

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro, bu yılın 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6, geçen çeyreğe göre yüzde 3,6 arttı.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılının 3. dönemine ilişkin Ticaret ve Hizmet Endeksleri verilerini açıkladı.
     NACE Rev.2'ye göre hesaplanan 2005=100 temel yıllı, Üç Aylık Ticaret-Hizmet Ciro Endeksi 2012 yılının 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6, bir önceki döneme göre yüzde 3,6 arttı.
     Aynı dönemde ticaret ve hizmet sektöründe istihdam açısından geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 2,9 artış yaşandı. İstihdam, bir önceki döneme göre ise yüzde 0,6 artış gösterdi.
     Çalışılan saat miktarında da artış yaşandı. Yılın 3. çeyreğinde Çalışılan Saat Endeksi'ndeki artış oranı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,1 olurken, endeks, 2. çeyreğe göre de göre yüzde 0,2 oranında arttı.
     Ticaret ve Hizmet Brüt Ücret - Maaş Endeksi'ne de artış görüldü. Endeks, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,9 artarken, geçen çeyreğe göre artış oranı yüzde 4,7 oldu.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir