Ticaret ve Hizmet Endeksleri -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro 2012'nin dördüncü çeyreğinde…

  • Yazı boyutu
Ticaret ve Hizmet Endeksleri 
  -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro 2012'nin
  dördüncü çeyreğinde…

Ticaret ve Hizmet Endeksleri -Ticaret ve hizmet sektöründe ciro 2012'nin dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 arttı

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro, 2012'nin dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 arttı.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin Ticaret ve Hizmet Endeksleri verilerini açıkladı.
     NACE Rev.2'ye göre hesaplanan 2005=100 temel yıllı, Üç Aylık Ticaret-Hizmet Ciro Endeksi 2012 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6, bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 3,9 arttı.
     Bu dönemde ticaret ve hizmet sektöründe istihdam açısından bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,2 artış görülürken, bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,6 geriledi.
     Çalışılan saat açısından değerlendirildiğinde Çalışılan Saat Endeksi, 2012 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,1 yükselirken, bir önceki döneme göre yüzde 2,1 düştü.
     Brüt Ücret - Maaş Endeksi de 2012 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,6, bir önceki döneme göre yüzde 0,9 arttı.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir