THY Yöneticileri Kırgızistan'da

  • Yazı boyutu
THY Yöneticileri Kırgızistan'da

THY Yöneticileri Kırgızistan'da

Kazakistan Başbakanı Ömürbek Babanov, THY'yi Oş ve Issık Eyaletlerindeki havaalanlarına yatırım yapmaya çağırdı.
     İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferini hayata geçirmek için Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bulunan Türk Hava Yolları (THY) İcra Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve beraberindeki heyetinin temasları sürüyor.
     THY yöneticileri, Kazakistan'ın Başkenti Astana'da resmi temaslarda bulunmak için bu ülkeye hareket etmeden önce Başbakan Ömürbek Babanov tarafından kabul edildi. Görüşmede, THY Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gerçek ile TAV Havalimanları İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de bulundu.
     Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, iki ülke arasındaki ilişkilerinden övgü ile söz eden Başbakan Babanov'un THY'yi ülkedeki Oş ve Issık Göl Eyaletlerindeki havaalanlarına yatırım yapmaya çağırdığı belirtildi.
     Başbakan Birinci Yardımcısı Coomart Otorbayev, düzenlediği basın toplantıda, İstanbul - Bişkek - Ulanbator (Moğolistan) seferlerinin ilk uçuşunun bu gece yapılacağını bildirdi. Otorbayev, 8,5 saat sürecek olan İstanbul - Bişkek - Ulanbator ilk seferine hükümet ve THY yetkilileri ile gazetecilerin katılacağını söyledi.
     Otorbayev, Kırgızistan Hükümetinin, THY'nin bu faaliyeti sayesinde ilk yatırım projesini hayata geçirdiklerinin altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 231 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir