THY Teknik AŞ ile Onur Air arasında, işbirliği anlaşması

  • Yazı boyutu
THY Teknik AŞ ile Onur Air arasında, işbirliği anlaşması

THY Teknik AŞ ve Onur Air arasında, Onur Air filosuna ait 22 adet A320 ailesi uçağını kapsayan 5 yıllık komponent destek anlaşması imzalandı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, imzalanan anlaşmayla Onur Air'in, THY Teknik AŞ'nin komponent stoklarına erişebileceği, söz konusu uçaklara ait komponentlerle ilgili mühendislik ve lojistik desteğin de THY Teknik AŞ tarafından sağlanacağı belirtildi.
     Açıklamada, Onur Air filosuna katılacak diğer A320 ailesi uçaklarının da bu kapsamda değerlendirileceği ifade edildi.
     İşbirliği antlaşmasının imza töreninde konuşan THY Teknik AŞ Genel Müdürü İsmail Demir'in, yurt içi ve yurt dışı menşeili havayolu şirketlerine verdikleri komponent destek hizmetlerine, yeni bir anlaşma ile Onur Air'in de katılmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirttiği bildirildi.
     Son yıllarda yatırımlarına hız verdiklerine dikkati çeken Demir'in, açıklamada, ''Yeni iştirakler kurmanın ve yeni tesisler inşa etmenin yanında bakım kabiliyetlerimizi artırmanın ve hizmet çeşitliliğimizi geliştirmenin de gayreti içerisindeyiz, çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz'' görüşlerine yer verildi.
     Onur Air Genel Müdürü Cankut Bagana'nın da Türkiye'nin sivil havacılıktaki en önemli ve köklü iki markasının teknik anlamdaki işbirliğinin, güvenliğe verilen önemin bir sonucu olduğunu vurguladığı, global dünyada şirketler arasında rekabet sürerken temel işbirlikleri ve belli alanlardaki paylaşımların öneminin unutulmaması gerektiğine işaret ettiği açıklandı.


Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir