THY'nin fotoğraflarla donatılmış uçağı Leipzig'e indi

  • Yazı boyutu
THY'nin fotoğraflarla donatılmış uçağı Leipzig'e indi

THY'nin fotoğraflarla donatılmış uçağı Leipzig'e indi

Türk Hava Yolları'nın (THY) dünyanın 191 noktasında görev yapan 17 bin çalışanının fotoğrafıyla giydirdiği Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Almanya'nın Leipzig kentine iniş yaptı.
     Çok sayıda Türk ve Alman basın mensubu tarafından takip edilen karşılamada, Leipzig Havalimanı Genel Müdürü Dirk Naether, THY Leipzig Şube Müdürü Hayrullah Turhan, Pazarlama Şefi Levent Güven yer aldı.
     Dirk Naether, bu özel uçağın Almanya'da ineceği noktalardan biri olmaktan ve THY'nin Leipzig'e günlük uçuş düzenlemesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.
     Türk Hava Yolları Leipzig Şube Müdürü Turhan ise THY olarak Leipzig'e 28 Mayıs'ta haftada dört kez olmak üzere uçuşlara başladıklarını hatırlatarak, "THY olarak hedefimiz global müşteri potansiyeline ulaşmak. Leipzig hinterland olarak çok büyük potansiyele sahip" dedi.
     Leipzig ve çevresindeki etnik pazarın Almanya'nın diğer kentlerine göre daha az olduğunu vurgulayan Turhan, THY'nin Leipzig'te etnik pazardan çok global pazardan pay almaya çalıştığını belirtti.
     Turhan, THY'nin Alman Demiryollarıyla (DB) indirim anlaşması olduğunu da belirterek, "Leipzig Havalimanını tercih eden uzaktan gelen yolcularımız tek geliş olarak 30 avroya Leipzig'e gelebiliyorlar. Leipzig uçuşlarını ekonomik bulan sayıca kalabalık aileler uzaktan geldiklerinde araç kiralayıp geliyorlar" dedi.
     Hayrullah Turhan, THY'nin 26 Haziran'dan bu yana İstanbul'a tarifeli günlük uçuşlara başladığını da vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir