THY: -"İrlandalı Aer Lingus hava yollarının satın alınması ile ilgili alınmış herhangi bir…

  • Yazı boyutu
THY:
     -"İrlandalı Aer Lingus hava yollarının satın alınması ile ilgili
     alınmış herhangi bir…

THY: -"İrlandalı Aer Lingus hava yollarının satın alınması ile ilgili alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır"

Türk Hava Yolları (THY), THY Yönetim Kurulu'nun İrlandalı Aer Lingus hava yollarının satın alınması ile ilgili alınmış herhangi bir kararın bulunmadığını bildirdi
     THY'den yapılan açıklamada, İrlandalı Aer Lingus hava yollarının satın alınması ile ilgili çıkan haberlere ilişkin, THY Yönetim Kurulu'nun alınmış herhangi bir kararı bulunmadığı belirtildi.
     İrlanda'lı Sunday Business Post gazetesinde, "THY İrlandalı Aer Lingus havayolları şirketinin potansiyel talipleri arasında yer alabilir. Kaynaklara göre THY, İrlanda'nın 75 yıllık havayolu şirketi Aer Lingus'u değerlendiriyor ve ilgisi ciddi" şeklinde haberler yer almıştı.
     Mayıs ayında da THY'nin Polonya'nın havayolu şirketi, LOT Polish Airlines'in satın alması konusunda da haberler yer almış, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu şu açıklamada bulunmuştu:
     "Bu görüşme, bizim yönetim kurulundan bir arkadaşımızın öncülüğünde bir heyet yapıyor. Bütün bilgiler toparlanmış, karşılıklı görüşmeler bitmiş durumda değil. Çalışmalar devam ediyor. Bir ay içinde karar verme aşamasına geleceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde LOT'un üst düzey yöneticileri Türkiye'ye geliyor. Görüşmede ve iletişimde sıkıntımız yok. Hukuki süreçte, Avrupa Birliği dışındaki bir ülkenin şirketi yönetmesi değerlendirilecek. Daha sonra 'THY'ye faydası var mı, yok mu-' karar verip yolumuza devam edeceğiz. Türk yönetim sistemini Avrupa'ya çıkarmak istiyoruz. Bir havayolu şirketi Türkler tarafından nasıl yönetilir bunu göstermek istiyoruz. Bunun bir örneği Türk Hava Yolları'dır. Biz bu yola çıkarken başarımız pozisyona düşmek istemiyoruz."
     Topçu, o dönemde ayrıca LOT'un dışında görüştükleri başka bir hava yolu şirketinin bulunmadığını söylemişti.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir