THY hosteslerine yasak!

  • Yazı boyutu
THY hosteslerine yasak!

THY hosteslerine 'kırmızı ruj' yasağı geliyor.Türk Hava Yolları hostesleri için hazırlanan yeni yasak listesine göre, kadın kabin görevlileri kırmızı ve pembe ruj yerine parlatıcı kullanacak.

 

Türk Hava Yolları (THY), hostesler için yeni bir yasak listesi hazırladı.

Hürriyet'in haberine göre, sayıları 4 bini bulan kadın kabin görevlileri (hostes), kırmızı ve pembe ruj yerine parlatıcı kullanacak. Saçlar yine kulak üzerinden at kuyruğu şeklinde olacak veya topuz yapılacak.

AMAÇ; DAHA DURU VE SADE BİR GÖRÜNÜM
Alınan kararların alınmasında, ‘daha duru ve sade bir görünüm’ sağlanması görüşünün yer aldığı ifade ediliyor.

 

Yeni düzenlemenin, kısa bir süre içinde personele dağıtılacak kitapçıkta yer alması bekleniyor.

DAHA ÖNCE DE DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞTI
Benzer bir değişikliğe geçtiğimiz yıl Temmuz ayında da gidilmişti. Geçen yıl 12 Temmuz’da yapılan değişiklikte, frapan ve simli makyaj, pastel renklerde makyaj malzemesi kullanımı, kızıl kırmızı ve platin sarısı renkli saçlar yasaklanmıştı.

THY bundan kısa süre önce de, 7 ülkede 10 noktaya yapılan yurtdışı seferlerde ve Business Class'ta içki servisini kaldırma ve uçak içinde hosteslerin hareket kabiliyetini kısıtlayan kıyafet kreasyonlarıyla kamuoyunda yine yoğun tartışmalara neden olmuştu.


Bu haberi 342 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir