THY hisseleri Başbakan'ın açıklamaları ardından yükselişe geçti

  • Yazı boyutu
THY hisseleri Başbakan'ın açıklamaları ardından yükselişe geçti

THY hisseleri Başbakan'ın açıklamaları ardından yükselişe geçti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndaki (İMKB) satıcılı seyre rağmen Türk Hava Yolları (THY) hissesi Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu yaptığı açıklamaların ardından önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 4,5 oranında yükseliş kaydetti.
     Başbakan Erdoğan hafta sonu yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa Hava Yolları'nın ortak işletmecilik yapabileceklerini söylemişti.
     Güne yükselişle başlayan THY hisseleri en yüksek 4,42 lirayı gördükten sonra şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 4,54 oranında yükselişle 4,36 - 4,38 lira seviyelerinde dengelendi. THY hisse senedi Şubat 2011'den beri gördüğü en yüksek seviyeye çıkarken, tarihi zirvesine doğru tırmanışına da devam etmiş oldu. THY'nin tarihi zirvesi 2010 yılının ekim ayında gördüğü 5,25 lira seviyesinde bulunuyor.
     Erdoğan hafta sonu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti, 'Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım'. 'Tamam' dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve Türk Hava Yollarımız ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atabiliriz, atacağız" demişti.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir