THY'den, Maldivler'in Başkentine uçak seferi

  • Yazı boyutu
THY'den, Maldivler'in Başkentine uçak seferi

Türk Hava Yolları (THY), Maldivler'in Başkenti Male'ye uçak seferleri düzenleyecek.

THY'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, ''Ortaklığımız Yönetim Kurulu'nca; 2012 yılında uçak müsaitliğine bağlı olarak, İstanbul-Male-İstanbul hattının açılmasına karar verilmiştir'' denildi.
    
     -Polonya havayolu şirketinin özelleştirilmesi-
    
     Bu arada, THY Yönetim Kurulu'nun, Polonya ulusal havayolu şirketi LOT'un özelleştirilmesi sürecine yönelik çalışmaların nihayetlendirilerek projede ileri safhalara geçilmemesine karar verdiği de duyuruldu.
     THY'den KAP'a gönderilen açıklamada, LOT ile ilgili özelleştirme sürecini ve yatırım potansiyelini anlamaya yönelik bir ön-inceleme çalışması yapılması hususunda İcra Komitesinin yetkilendirildiği hatırlatıldı.
     Bu çerçevede, geniş kapsamlı bir mali, ticari, teknik ve hukuki ön-değerlendirme çalışması gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     ''Avrupa'nın köklü şirketlerinden olan LOT havayollarının ticari ve stratejik potansiyeli Avrupa Birliği ve Polonya Havacılık mevzuatının yabancı sahiplik ve yönetim kontrolü koşullarıyla birlikte düşünüldüğünde, olası bir satın almanın Ortaklığımızın orta-uzun vadeli büyüme ve hissedar değeri yaratma hedeflerine katkısının sınırlı olacağı değerlendirilmiştir.
     Bu kapsamda, Ortaklığımız Yönetim Kurulu LOT Havayolları özelleştirmesi sürecine dair çalışmaların nihayetlendirilerek projede ileri safhalara geçilmemesi kararı almıştır. Türk Hava Yolları AO orta-uzun vadeli büyüme stratejisi çerçevesinde oluşabilecek yatırım fırsatlarını global perspektifte yakından takip etmeye devam edecektir.''


Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir