THY, bir kez daha Avrupa'nın en iyisi -THY, üst üste ikinci kez "Avrupa'nın en iyi havayolu"…

  • Yazı boyutu
THY, bir kez daha Avrupa'nın en iyisi
  -THY, üst üste ikinci kez "Avrupa'nın en 
iyi havayolu"…

THY, bir kez daha Avrupa'nın en iyisi -THY, üst üste ikinci kez "Avrupa'nın en iyi havayolu" ödülünü kazandı -Genel Müdür Kotil: -"Biz yolcuyu mutlu ediyoruz, yolcu da bizi tercih ettiği için büyüyoruz"

Türk Hava Yolları (THY), sivil havacılık hizmet kalitesi ödülleri kapsamında bu yıl da "Avrupa'nın en iyi havayolu" ödülüne layık görüldü.
     THY Genel Müdürü Temel Kotil, İngiltere'nin başkenti Londra'nın güney batısındaki Farnborough'da yapılan havacılık fuarı kapsamında düzenlenen törende, "Avrupa'nın en iyi havayolu", "Güney Avrupa'nın en iyi havayolu" ve "En iyi Premium Ekonomi koltuk" dallarında THY'nin kazandığı birincilik ödüllerini aldı.
     THY, geçen yıl Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen törende de aynı ödülleri kazanma başarısını göstermişti.
     Havacılık fuarının devam ettiği Farnborough'da ödül töreni sonrası AA'nın sorularını yanıtlayan Kotil, "Yeniden Avrupa'nın en iyi havayolu seçildik. Üst üste ikinci oldu bu. Finalde Luftansa, İsviçre Havayolları ve THY vardı. Geçen yıl da böyleydi. İki yıl arka arkaya bu havayollarının arasından sıyrılarak en iyi havayolu ilan edildik. Bu bizim için bir başlangıç. Ödülün iki defa arka arkaya gelmesi bizi mutlu etti" diye konuştu.
     18 milyon yolcunun internet üzerinden oy kullanarak THY'yi seçtiğini kaydeden Kotil, dünyanın THY'yi beğendiğini söyledi.
     Yılın ilk 6 ayında yolcu taşımada THY'nin yüzde 20 büyüdüğünü belirten Kotil, "Yolcuları uzun uçurma konusunda yüzde 28 büyüdük. Yüzde 28 büyüyen bir havayolu olarak normalde uçakların boş gitmesi gerekir. Kapasite artırınca yolcu gelmez diye düşünmeyin, 6 puan daha fazla yolcu geldi. Bu dönemde Avrupa'daki havayolları hep eksi yazdılar" ifadelerini kullandı.
     "Türkiye lider bir pozisyonda, İstanbul lider bir şehir. Doğu-Batı köprüsünde ya Doğu sıkıntıya girer, ekonomik kriz olur, ya Batı sıkıntıya girer. Ama ortadaki sıkıntıya girmez, ortadaki Türkiye" diyen Kotil, kendilerinin bunu avantaja çevirdiklerini kaydetti.
     THY'nin yolcuları mutlu ettiğini, yolcuların da THY'yi tercih ettiği için büyüdüklerini dile getiren Kotil, yakında dünyanın en büyük havayolu olacaklarını söyledi.
     Kotil, THY'nin şu anda Avrupa'da Alman ve Fransız havayollarının ardından üçüncü sırada olduğunu sözlerine ekledi.
     Skytrax tarafından 1999 yılından bu yana verilen "Dünya Havayolları Ödülleri", 100 farklı ülkeden 18 milyon havayolu müşterisinin katıldığı anket sonucu belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir