THY 200'üncü uçağı filosuna kattı -THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu: "Şirket olarak önümüze…

  • Yazı boyutu
THY 200'üncü uçağı filosuna kattı
  -THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu:
  "Şirket olarak önümüze…

THY 200'üncü uçağı filosuna kattı -THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu: "Şirket olarak önümüze koyduğumuz hedefleri bir bir gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz" -"200'üncü uçağın filomuza katılımı beklediğimizden daha kısa sürede oldu. Şimdi hedefimiz 300'üncü uçağı filomuz katmak" -THY Genel Müdürü Kotil: -"Cumhuriyetimizin 100. yılında hedefimiz dünyanın en büyük networküne sahip, 5 yıldızlı havayolu şirketi olmak ve 1,5 milyar insanın yaşadığı bölgemizde lider olmaktır"

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Şirket olarak önümüze koyduğumuz hedefleri bir bir gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. 100'üncü uçak filomuza katılırken hedefimiz 200'üncü uçaktı. 200'üncü uçağın filomuza katılımı beklediğimizden daha kısa sürede oldu. Şimdi hedefimiz 300'üncü uçağı filomuza katmak" dedi.
     THY, 200'üncü uçağı filosuna Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen törenle kattı. Törene Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdürü Temel Kotil ve davetliler katıldı.
     Topçu burada yaptığı konuşmada, "54 uçakla devraldığımız Türk Hava Yolları'nı bugün 200'üncü uçağa kavuşturmaktan mutluyuz. 2003'de 103 noktaya uçarken bugün 90 ülkede 205 noktaya uçuyoruz. Yine 2003 yılında 651 pilot 1.579 kabin memuru ile uçarken, bugün bu sayı 2 bin 445 pilot 5 bin 344 kabin memuruna ulaştı. Bütün bunlar büyüyen Türk Hava Yolları'nın işaretleridir" diye konuştu.
     THY'nin havacılık sektörünün 1. liginde olduğunu söyleyen Topçu, dünyanın en büyük havayolu şirketleri ile ortaklık, işletmecilik gibi işbirlikleri ile de anılmaktan mutlu olduklarını belirterek, "Küresel ekonomik kriz havacılık sektörünü küçülttü. Pek çok firma iflas etti ya da el değiştirdi. Farklı ülkelerin bayrak taşıyıcı firmaları ortaklığa giderek ayakta kalmaya çalıştı. Bu dönemde Türk Hava Yolları tek başına ayakta durdu ve büyümeye devam etti. Yolumuza daha hızlı şekilde devam edeceğiz" dedi.
    
     -"90 farklı ülkeye uçarak dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi olduk"-
    
     THY Genel Müdürü Temel Kotil ise "90 farklı ülkeye uçarak dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi olduk. Bu pek çok kişi için birkaç yıl öncesine kadar hayaldi, ama gerçekleştirdik. Filomuza katılan 200'üncü uçak ile birlikte Türk Hava Yolları hedeflerine ulaşacağını göstermiştir" dedi.
     Kotil, artık 2023 hedefleri konusunda daha iyimser olduğunu ifade ederek, "Cumhuriyetimizin 100. yılında hedefimiz dünyanın en büyük networküne sahip, 5 yıldızlı havayolu şirketi olmak ve 1,5 milyar insanın yaşadığı bölgemizde lider olmaktır" diye konuştu.
     Konuşmaların ardından, gövdesinde "200" yazısı bulunan Boeing 737-900 modeli THY'nin 200'üncü uçağı, THY filosuna katılarak uçuşlara başladı.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir