THK ve IBM ortaklığıyla proje yapılacak -Gökbil Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi ve IBM…

  • Yazı boyutu
THK ve IBM ortaklığıyla proje yapılacak
  -Gökbil Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi 
  ve IBM…

THK ve IBM ortaklığıyla proje yapılacak -Gökbil Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi ve IBM arasında yapılan çözüm ortaklığı anlaşması kapsamında ikmal faaliyetlerinin otomasyonu amacıyla proje başlatılacak

Gökbil Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi ve IBM arasında yapılan çözüm ortaklığı anlaşması kapsamında ikmal faaliyetlerinin otomasyonu amacıyla proje başlatılacak.
     Yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Hava Kurumu (THK) Havacılık Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Gökbil Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi ile IBM arasında da uçuş emniyeti ve bakım ikmal disiplini açısından önem taşıyan bakım ikmal faaliyetlerinin otomasyonu amacıyla proje başlatılacak.
     Proje ile THK bünyesindeki uçakların konfigürasyon yönetimi, bakım yönetimi, malzeme yönetimi ve üretim yönetimi faaliyetleri IBM-Tivoli ürünü olan Maximo for Aviation yazılımı ile otomasyon ortamına taşınacak.
     Malzeme yönetim süreçleri otomasyon ortamında gerçekleştirilirken, envanterde ve uçak üzerinde bulunan özellikle tamir malzemelerin anlık olarak izlenebilirliği sağlanacak.
     Proje kapsamında, konfigürasyon yönetim süreçleri kullanılarak, uçaklara ait temel konfigürasyonlar birbiriyle ilişkilendirilebilecek ve uçakların bakımına yönelik bilgiler bu yazılım üzerinden takip edilebilecek.
     Web tabanlı yazılım, havacılık sektörüne yönelik özel düzenlemeler ve çözümlere de sahip olacak.
     Proje ile ayrıca, iş süreçlerinde iyileşme ve birimler arası etkin koordinasyon sağlayacak olan bu proje ile kolay ve erişilebilir bilgi sayesinde sivil havacılık sektöründe uluslararası düzeyde kalite yönetim sisteminin oluşumunun sağlanması planlanıyor.
    
    
     yayıncı: Zülal Eser

Bu haberi 264 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir