THK Üniversitesi'nden aday öğrencilere havadan şehir turu -Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 18…

  • Yazı boyutu
THK Üniversitesi'nden aday öğrencilere havadan şehir turu
  -Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 18…

THK Üniversitesi'nden aday öğrencilere havadan şehir turu -Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 18 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Tanıtım Günleri etkinliğinde üniversite adaylarına havadan şehir turu attıracak

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 18 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Tanıtım Günleri etkinliğinde üniversite adaylarına havadan şehir turu attıracak.
     Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin ilk Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin 18 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında Türk Hava Kurumu Üniversitesi Türkkuşu Kampüsü'nde ve Türk Hava Kurumu Genel Merkezi'nde yapılacak olan Tanıtım Günleri etkinliğinde üniversite adaylarına havadan şehir turu attırılacakları belirtildi.
     Kurulduğu günden bugüne uygulamalı eğitime büyük önem veren Türk Hava Kurumu Üniversitesi tanıtım etkinliklerinde öğrenci adaylarına simülasyon merkezinde de gerçek bir uçuş keyfi yaşatılacağının ifade edildiği açıklamada, havacılığın bir tutku olduğu düşüncesiyle yapılacak etkinlik çerçevesinde adaylara yetkililer tarafından üniversiteye yönelik bilginin aktarılacağı bildirildi.
    
     -4 fakülte, 7 bölüm öğrencilerini bekliyor-
    
     Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, Türkiye'de ve dünyada, havacılık alanında yetkin ve kendine güvenen, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneğiyle donatılmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek için yola çıktıklarını belirtti.
     Geçen yıl ilk kez öğretime başladıklarını ifade eden Ban, şunları kaydetti:
     "LYS'de ilk 10 bine giren öğrenciler bizi tercih ederek, bizlere olan güvenlerini ortaya koydular. Arkamızda 87 yıllık Türk Hava Kurumu'nun teknik altyapı ve donanımını alarak yola çıktık. Genel Başkanımız Osman Yıldırım'ın büyük desteğiyle bugün Türkiye'nin vakıf üniversiteleri arasında ilk 10'a girmeyi başardık. Bilim ve teknolojik gelişmelere ve üretilen bilgilerin topluma yayılmasına katkıda bulunmak üzere Türk Hava Kurumu Üniversitesi ulusal ve uluslararası düzeyde bir referans noktası olmuş ve daha ileri düzeye ulaşmayı hedeflemektedir. Geçen yıl sadece Pilotaj ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümlerine öğrenci almıştık. Bu yıl 7 farklı bölümle öğrencilerimizi bekliyoruz. Ayrıca İzmir ve Ankara olmak üzere 2 meslek yüksek okulumuz da bulunmaktadır."
    
     -Bursluluk oranı yüzde 70 attırıldı-
    
     Havaalanı içinde eğitim veren Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin bünyesinde son model bir jet ile 80'in üzerinde uçağın bulunduğu belirtilen açıklamada, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ilk kez öğretime başlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin geçen yıl yüzde 100 doluluk oranı yakalayarak Türkiye'nin ilk 10 üniversitesi arasına girmeyi başardığı kaydedildi.
     Geçen yıl yüzde 20 olan bursluluk oranının bu yıl yüzde 70 oranında attırıldığı vurgulanan açıklamada, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği'nin tamamının bu yıl ücretsiz hale geldiği bildirildi.
     Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet vererek Türkiye'de bu konuda bir ilk konumunda olduğuna dikkat çekilen açıklamada, çok kampüslü ortamı sayesinde özellikle, karşılıklı eğitim uçuşları gibi havacılık uygulamalarının yapılabildiği nadir üniversitelerden biri olduğu ifade edildi.
     Bünyesinde 4 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye'de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversite olduğu vurgulanan açıklamada, dünyanın saygın ve önde gelen üniversitelerinden biri olan Vaughn College ile yapılan akademik işbirliğiyle iki üniversite arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişim imkanı, araştırma işbirliği ve kurulacak ortak havuz sayesinde mezunların işe yerleştirilmesi süreçlerinde ortaklık yapılmasının öngörüldüğü kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir