THK'nın 88. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu -TBMM İdare Amiri Uslu: -"THK bu milletin sadece…

  • Yazı boyutu
THK'nın 88. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu
  -TBMM İdare Amiri Uslu:
  -"THK bu milletin sadece…

THK'nın 88. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu -TBMM İdare Amiri Uslu: -"THK bu milletin sadece müşterek aklını değil, aynı zamanda müşterek heyecanını da oluşturmaktadır" -THK Genel Başkanı Yıldırım: -"Biz araba üretmeden uçak üretmiş bir ülkeyiz ve bunu tekrar başaracağız. Onun için de THK uçak fabrikasını kurduk"

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Türk Hava Kurumu (THK) bu milletin sadece müşterek aklını değil, aynı zamanda müşterek heyecanını da oluşturmaktadır" dedi.
     THK'nın bir otelde düzenlenen 88'inci kuruluş yıl dönümü resepsiyonunda konuşan Uslu, THK'nın, cumhuriyetin ilk ve önemli kurumlarından biri olduğunu söyledi.
     THK'nın, kuruluş amacına uygun olarak yeniden yapılanmak suretiyle hem havacılık sektöründe nitelikli işgücü yetiştirerek istihdam sağladığını hem de havacılık teknolojilerinin geliştirilmesine büyük katkı sağladığını belirten Uslu, şöyle konuştu:
     "THK bu milletin sadece müşterek aklını değil, aynı zamanda müşterek heyecanını da oluşturmaktadır. Türk halkı bundan sonra THK ile sadece himmet etmek ilişkisinin ötesinde gurur duymakla kalmayacak, aynı zamanda THK'nın hizmetlerini gördükçe ve almaya devam ettikçe bu kurumun Türkiye'ye neler kazandırdığının da farkında olarak haklı gururu daima yüreğinde hissedecektir."
     THK Genel Başkanı Osman Yıldırım da Türkiye'nin araba üretmeden uçak üreten bir ülke olduğunun altını çizerek, "Bunu tekrar başaracağız. Onun için de THK uçak fabrikasını kurduk" dedi.
     THK'nın kuruluşundan bugüne yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Yıldırım, Atatürk'ün, 'İstikbal Göklerdedir' sözünden hareketle sadece gökyüzünü değil artık uzayı da telaffuz etmeye başladıklarını vurguladı.
     Yıldırım, şunları kaydetti:
     "Göklerdeki istikbalin elde edilmesi için THK Üniversitesi kuruldu. Bu sene ilk mezunlarını veriyor. 1925'ten bugüne dünyanın 37'nci, Türkiye'nin ise ilk ihtisas üniversitesi oldu. Bu üniversiteyle ne kadar gurur duysak azdır. Burada sadece Türk gençlerine değil 45 ülkeden 78 yabancıya da eğitim veriyoruz. Eskiden bir yılda 40 bin gence eğitim veren THK bugün 300 binin üzerinde kişiye eğitim veriyor. Biz kimsesizlerin kimsesiyiz, havacılıkta önderiz."
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir