THD ve TESK'ten bankaları protesto -Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar: -Bankaları…

  • Yazı boyutu
THD ve TESK'ten bankaları protesto
  -Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar:
  -Bankaları…

THD ve TESK'ten bankaları protesto -Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar: -Bankaları protesto ediyoruz. 13-14 Mart günlerinde bankalara gitmeyeceğiz, kredi kartı kullanmayacağız ve hiç bir bankacılık işlemi yapmayacağız"

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların tüketicilerden dosya masrafı, kredi kartı aidatı gibi ücretleri almasının haksız olduğunu savunarak, "Bankaları protesto ediyoruz. 13-14 Mart günlerinde bankalara gitmeyeceğiz kredi kartı kullanmayacağız ve hiç bir bankacılık işlemi yapmayacağız" dedi.
     THD ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Bankaların "Deli Dumrul Ücretlerini" Kızılay AVM önünde protesto etti.
     Çakar, Rekabet Kurulu'nun 12 bankaya, mevduat, kredi ve kredi kartı hizmetleri alanında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un "Rekabeti sınırlayıcı anlaşma uyumlu eylem ve kararlar" maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 1 milyar liranın üzerinde ceza verdiğini hatırlatarak, "Bu ceza bizim bankalara yönelik eylemlerimizin ne kadar haklı olduğunu göstermektedir" değerlendirmesinde bulundu.
     Tüketicinin mağduriyetini engellemesi için çalıştıklarını anlatan Çakar, "Bankaları protesto ediyoruz. 13-14 Mart günlerinde bankalara gitmeyeceğiz, kredi kartı kullanmayacağız ve hiç bir bankacılık işlemi yapmayacağız" diye konuştu.
    
     -TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken-
    
     TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, en çok kar eden kurumların bankalar olduğuna dikkati çekerek, "Bizim kimsenin kazancında gözümüz yok. Ama bugüne kadarki yaptıkları bazı uygulamalarda yasal olarak haksızlıkların olduğunu gösterdi" ifadesini kullandı.
     Bankaların yaptığı haksız uygulamaların protesto edilmesi gerektiğini belirten Palandöken, söz konusu eylemin bankların yapacakları uygulamalarda daha çok müşterileri gözetmesine vesile olabileceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir