THD'den boykota çağrı -THD Genel Başkanı Çakar: -"13-14 Mart günlerinde bankalara gitmiyoruz,…

  • Yazı boyutu
THD'den boykota çağrı
  -THD Genel Başkanı Çakar:
  -"13-14 Mart günlerinde bankalara gitmiyoruz,…

THD'den boykota çağrı -THD Genel Başkanı Çakar: -"13-14 Mart günlerinde bankalara gitmiyoruz, kredi kartı kullanmıyoruz, bankacılık işlemi yapmıyoruz"

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, 13-14 Mart tarihlerinde tüketicileri bankalara karşı boykota çağırdı.
     Kızılay Alışveriş Merkezi önünde açıklama yapan Çakar, bankaların, tüketicilerin isteği dışında kredi kartı gönderdiğini iddia etti.
     Bankaların, konut ya da ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerden, bilgi vermeden ve yasal zorunluluk olmadığı halde dosya masrafı, sigorta primi ve yeniden yapılandırma ücreti gibi birçok ücret aldıklarını öne süren Çakar, bu ücretlerin haksız bir ücret olduğunu ve tüketiciye iade edilmesi gerektiğini belirtti.
     Rekabet Kurulu'nun 12 banka hakkında soruşturma yürüttüğünü de hatırlatan Çakar, "Tüketimden gelen gücümüzü kullanarak 13-14 Mart günlerinde bankalara gitmiyoruz, kredi kartı kullanmıyoruz, bankacılık işlemi yapmıyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 68 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir