TET, 2012'nin ihracat şampiyonlarını ödüllendirdi -Geçen yıl ihracatını 10 milyon doların üzerine…

  • Yazı boyutu
TET, 2012'nin ihracat şampiyonlarını ödüllendirdi
  -Geçen yıl ihracatını 10 milyon doların üzerine…

TET, 2012'nin ihracat şampiyonlarını ödüllendirdi -Geçen yıl ihracatını 10 milyon doların üzerine çıkarmayı başaran 60 elektrik-elektronik, makine ve bilişim firmasına ödül verildi -TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu: -"2013 yılında ihracatımızı 13 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz"

TET (İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği) tarafından geleneksel hale getirilen ödül töreninde, geçen yıl ihracatını 10 milyon doların üzerine çıkarmayı başaran 60 firmaya ödül verildi.
     Yapılan açıklamaya göre, birlik tarafından hazırlanan "Onur Listesi"ne giren ihracatçılar, düzenlenen törende bir araya geldi. Törende 6 farklı kategoride ödüller dağıtılırken, 2012 yılında ihracatta başarılı bir performans ortaya koyan Vestel ve Arçelik, gecenin en fazla ödül alan şirketleri oldu.
     Geçen yıl yaklaşık 12 milyar dolarlık ihracatla Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 5'inci sektörü olan elektrik-elektronik, makine ve bilişim sektörü, bu başarıda büyük paya sahip olan ve 2012 yılında 10 milyon doların üzerinde ihracat yapan firmaları ödüllendirdi.
     TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, törende yaptığı konuşmada, sektör olarak geçen yılı 11 milyar 811 milyon dolarlık ihracatla geride bıraktıklarını belirterek, bu başarıya katkıda bulunan ihracatçıları kutladı.
     Teknoloji yoğun, katma değer yaratan ve Ar-Ge'ye yatırım yapan bir sektör olduklarına dikkati çeken Ebiçlioğlu, şunları kaydetti:
     "Türkiye'nin geleceğini inşa edecek sektörlerden biriyiz. Beyaz eşyadan televizyona, kablodan elektrikli alet ve makinelere kadar çok farklı şirketleri bünyemizde barındırıyoruz. Ekonomik handikapları ve en büyük pazarımız Avrupa Birliği'ndeki krizi dikkate aldığımızda ihracatçılarımızın başarısı daha dikkat çekici bir boyuta ulaşıyor. 2013 yılında ihracatımızı 13 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatçılarımızdan aldığımız güçle, ülke ekonomisine değer kazandırmaya devam edeceğiz."
     Elektrik-elektronik sektörünün en başarılı ihracatçılarının ödüllendirildiği törende, MFÖ de bir konser verdi.
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir