Teşvikte yeni düzenlemelere destek -TOFAŞ Üst Yöneticisi Kamil Başaran: -"Otomotiv…

  • Yazı boyutu
Teşvikte yeni düzenlemelere destek
     -TOFAŞ Üst Yöneticisi Kamil Başaran:
     -"Otomotiv…

Teşvikte yeni düzenlemelere destek -TOFAŞ Üst Yöneticisi Kamil Başaran: -"Otomotiv sektörünün teşvik kapsamının gözden geçirilerek yeni düzenlemeler getirilmesi sektörümüzün geleceği açısından son derece önemlidir" -"Teşviklerdeki yeni düzenlemeler, TOFAŞ olarak üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni projelerin de hayata geçişini destekleyecek ve çalışmalarımıza hız verecektir" -"Türk Otomotiv sektörünün öncü firması olarak, ülkemizin sanayi ve ihracatının gelişimi için üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getireceğiz"

TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Kamil Başaran, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın teşviklere yönelik açıklamasına ilişkin, "Otomotiv sektörünün teşvik kapsamının gözden geçirilerek yeni düzenlemeler getirilmesi sektörümüzün geleceği açısından son derece önemlidir" dedi.
     Başaran, yaptığı açıklamada, yatırım teşvikleri ile ilgili olarak Çağlayan'ın geçen günlerde verdiği beyanatlardan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, "Otomotiv sektörünün teşvik kapsamının gözden geçirilerek yeni düzenlemeler getirilmesi sektörümüzün geleceği açısından son derece önemlidir" ifadelerini kullandı.
     Bugün yaklaşık 20 milyar doların üzerinde ihracatıyla, toplam ülke ihracatının lideri olan otomotiv sektörünün 2023 yılında ihracatının 3 milyon adede ve 75 milyar dolar seviyesine ulaşmasının hedeflendiğini anımsatan Başaran, şunları kaydetti:
     "Ulaşılması hedeflenen üretim miktarı ise 4 milyondur. Böylesi bir gelişim, ülkemizi dünya otomotiv üretiminde ilk 10 ülke arasına yerleştirmektedir. Tabii ki bu yolda iç pazar hacminin büyümesi ve yeni yatırımların ülkemize geçmesi en önemli gerekliliklerden biridir. Bu yüzden, Bakanımız Zafer Çağlayan'ın liderliğinde yürümekte olan ve yakında resmileşeceğini ümit ettiğimiz çalışmalar, sektörümüzün 2023 hedeflerine hızla ve emin adımlarla ilerlemesinin ardındaki en önemli itici faktörlerden biri olacaktır. Yapılan çalışmalar, Hükümetimizin ve Ekonomi Bakanlığının sektör gelişimine ve ihtiyaçlarına olan duyarlılığının önemli bir göstergesidir. Hedeflerin yanı sıra bu duyarlı yaklaşımla bizlere verdikleri yüksek motivasyon için kendilerine teşekkür ederiz."
     Başaran, teşviklerdeki yeni düzenlemelere de değinerek, "Teşviklerdeki yeni düzenlemeler, TOFAŞ olarak üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni projelerin de hayata geçişini destekleyecek ve çalışmalarımıza hız verecektir. Türk Otomotiv sektörünün öncü firması olarak, ülkemizin sanayi ve ihracatının gelişimi için üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getireceğiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 221 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir