TESK ve TPE işbirliği

  • Yazı boyutu
TESK ve TPE işbirliği

TESK Genel Başkanı Palandöken "Marka, patent, coğrafi işaret ve endüstriyel tasarım konularında işbirliğini geliştireceğiz"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Patent Enstitüsü (TPE) ile her iki tarafın görev alanlarına giren konularda işbirliği protokolü imzalayacaklarını, marka, patent, coğrafi işaret ve endüstriyel tasarım konularında işbirliğini geliştireceklerini bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yenilikçiliği, üretkenliği ve yaratıcılığı teşvik ederek, ulusal yenileşim sistemini güçlendirerek, esnaf ve sanatkarların rekabet güçlerini arttırarak ulusal ve uluslararası pazarlardaki paylarının büyümesine katkı sağlamak istediklerini belirtti.
     Konfederasyona bağlı faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların, sınai mülkiyet hakları hususunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, ihtiyaçlarının sektörel temelde belirlenmesi ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin yazılı, elektronik her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin temini, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçladıklarının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti:
     "Ulusal ve uluslararası veri tabanlarında tekniğin bilinen durumu ile ilgili araştırmalar yapılması için uygun ortamın oluşturulması ve TESK ile TPE tarafından uygun bulunan proje çalışmalarının ortaklaşa gerçekleştirilmesi, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, küçük, orta ve büyük ölçekteki esnaf, sanatkar ve firmaların işbirliğinin kolaylaştırılması, ulusal ve uluslararası düzeyde seminer, sempozyum, konferans, çalıştay, yarışma, eğitim gibi konularda işbirliği yapılacak."
     Açıklamaya göre, protokol, TPE ve TESK arasında, yarın Antalya'da düzenlenecek törenle TESK Genel Başkanı Palandöken ve TPE Başkanı Habip Asan tarafından imzalanacak.
    
    
    


Bu haberi 324 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir