TESK VE KOSGEB'in girişimci eğitimleri başlıyor -TESK Başkanı Palandöken: -"Bu eğitim sayesinde,…

  • Yazı boyutu
TESK VE KOSGEB'in girişimci eğitimleri başlıyor
  -TESK Başkanı Palandöken:
  -"Bu eğitim sayesinde,…

TESK VE KOSGEB'in girişimci eğitimleri başlıyor -TESK Başkanı Palandöken: -"Bu eğitim sayesinde, eğitimini tamamlayan ve kendi işini kuran girişimciler 30 bin liralık KOSGEB Yeni Girişimci Desteğini kullanabilecek"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Bu eğitim sayesinde, eğitimini tamamlayan ve kendi işini kuran girişimciler 30 bin liralık KOSGEB Yeni Girişimci Desteğini kullanabilecek" dedi.
     TESK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, TESK Genel Başkanı Palandöken, kendi işini kurmak isteyen 30 girişimciye 12 Aralık - 22 Aralık 2012 tarihleri arasında girişimcilik, iş fikri geliştirme ve iş planı hazırlama konularında TESK tarafından 70 saatlik "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verileceğini kaydetti.
     Desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 ay içinde satın alınacak, makine ve teçhizat için teminat karşılığı geri ödemeli olarak 70 bin lira üst limitli Sabit Yatırım Desteğinden de yararlanılabileceğini bildiren Palandöken, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
     "Bu eğitim sayesinde, eğitimini tamamlayan ve kendi işini kuran girişimciler 30 bin liralık KOSGEB Yeni Girişimci Desteğini kullanabilecek. Eğitime katılmak isteyen girişimcilerin TESK'e başvurarak başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Şu an için TESK tarafından bir eğitim sınıfı açılacak olup, gelen talepler doğrultusunda yeni eğitimlerin düzenlenmesi planlanıyor."
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir