TESK Genel Başkanı Palandöken: "Türkiye'nin 50 milyonunu temsil eden TESK, bu millete ve…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  "Türkiye'nin 50 milyonunu temsil eden TESK,
  bu millete ve…

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Türkiye'nin 50 milyonunu temsil eden TESK, bu millete ve memlekete hizmet etmek amacındadır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin 50 milyonunu temsil eden TESK'in millete ve memlekete hizmet etmek amacında olduğunu söyledi.
     TESK Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için Gümüşhane'ye gelen Palandöken, yönetim kurulu üyeleriyle Vali Yusuf Mayda'yı makamında ziyaret etti.
     Palandöken, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhane'nin yatırım alan iller arasında önemli bir düzeyde olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.
     Gümüşhane'nin adeta bir şantiyeye döndüğü ifade eden Palandöken, "Gelirken Trabzon-Gümüşhane kara yolunda sayamadığım kadar iş makinesi vardı. Bu tablo karşısında gururlandım ve sevindim. Daha önceki ziyaretlerimden daha farklı bir Gümüşhane ile karşılaştım. Bu ülkemiz açısından sevindiricidir. Tek şeritli yollardan geçmek gerçekten çok zordu. Bugün bölünmüş yollar ve iş makineleri, ülkemizin hangi seviyeye geldiğini göstermektedir" dedi.
     Türkiye'nin 50 milyonunu temsil eden TESK'in, millete ve memlekete hizmet etmek amacında olduğunu kaydeden Palandöken, "Kimimiz tezgahın başında, kimimiz arkasında, kimimiz yolda seyir halinde ülke meseleleri ile ilgilenmekteyiz. Diğer sevindirici taraf ise Gümüşhane'de işsizliğin yok denecek kadar az seviyede olmasıdır. En çok problemli illerin başında Gümüşhane ve Rize gelmekteydi. Artık neredeyse gurbetten işçi getirecek hale geldi. Şantiyeler çalışıyor, insanlar mutlu" diye konuştu.
     Vali Mayda ise Palandöken ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek ziyaret anısına Palandöken'e, üzerinde Osmanlı döneminde Gümüşhane'de basılan gümüş sikkelerin bulunduğu plaket verdi.
     Palandöken ve beraberindekiler daha sonra Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı'yı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Canlı, Palandöken'e Gümüşhane fotoğraflarının bulunduğu albüm hediye etti.
     Palandöken ve beraberindekiler esnaf ziyaretinde de bulunarak, Atatürk Caddesi'ndeki bir fırından pide satın aldı.
    
    
    

Bu haberi 340 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir