TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Eşi esnaf olanların da, diğer ailelerin de birlikteliği için…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Eşi esnaf olanların da, diğer ailelerin de birlikteliği için…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Eşi esnaf olanların da, diğer ailelerin de birlikteliği için tayinler ve atamalarda eş durumunun göz önüne alınması gerekir"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, eşi esnaf olanların da, diğer ailelerin de birlikteliği için tayin ve atamalarda eş durumunun göz önüne alınması gerektiğini bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, kamu görevlilerinin atamalarının başlamasıyla esnaf ailelerinin zor duruma düştüğüne işaret ederek, "Aile birliğimizi derinden sarsan bu durum karşısında esnaf ve sanatkar camiası olarak mağdur durumdayız" ifadesini kullandı.
     Bu kararların hem anayasaya aykırı hem de toplumun örf ve adetlerine ters düşen kararlar olduğunu ve ailelerin parçalandığını ileri süren Palandöken, bu durum devam ettiği müddetçe esnaf çocuklarının baba mesleğini yapmak istemediğini, esnafın çocuklarını evlendirmekte zorluk çektiklerini ifade etti.
     Gençlerin kendi işini yapmak yerine devletten iş beklediğine dikkati çeken Palandöken, şunları kaydetti:
     "Binlerce insanı mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Eşi esnaf olanların da, diğer ailelerin de birlikteliği için tayinler ve atamalarda eş durumunun göz önüne alınması gerekir."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir