TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ülkenin birliğinin ve dirliğinin anahtarı esnaflardır"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Ülkenin birliğinin ve dirliğinin anahtarı esnaflardır"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ülkenin birliğinin ve dirliğinin anahtarı esnaflardır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların ülkenin çimentosu olduğunu belirterek, "Ülkenin birliğinin ve dirliğinin anahtarı esnaflardır, bunu yapmak için artık elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymalıyız" dedi.
     TESK tarafından gerçekleştirilen Hijyen Eğitim Toplantıları'nın dördüncüsünde konuşan Palandöken, Gaziantep'te yaşanan olayların üzerinde 16 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak bölgeye gidip insanlara moral vermeye çalıştıklarını anımsatarak, çocukların katledildiğini gördüklerini, buna rağmen dimdik ayakta olduklarını kaydetti.
     Esnaf ve sanatkarın bu noktadaki önemine de işaret eden Palandöken, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
     "Ülkenin birliğinin ve dirliğinin anahtarı esnaf ve sanatkarlardır, bu ülkenin yükselmesini sağlamalıyız. Bunu yapmak için artık elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymalıyız. Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu hepimiz biliyoruz, buradan çıkarmamız gereken ders birlik ve beraberliktir."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir