TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ramazan fırsatçılarına dikkat, 3-5 liraya tatlı olmaz"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Ramazan fırsatçılarına dikkat, 3-5 liraya tatlı olmaz"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Ramazan fırsatçılarına dikkat, 3-5 liraya tatlı olmaz"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatlı, çikolata ve şekerleme gibi ürünleri korsan üretimle piyasaya sürecek fırsatçılara dikkati çekerek, "Ramazan fırsatçılarına dikkat, 3-5 liraya tatlı olmaz" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramının en önemli ikramlarından olan tatlı ve şeker alırken olması gereken fiyatın altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşılması gerektiğini belirtti. Tüketicilerin alacakları ürünlerde albenisi olan ambalajları değil, alışveriş yapacağı esnafı iyi tespit etmesi gerektiğini ifade eden Palandöken, korsan satıcılardan yapılacak her alışverişin kayıtdışı ekonomiyi büyüttüğünün altını çizdi.
     Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Ramazan Bayramında sadece 1 milyar liraya yakın çikolata, şeker ve şekerleme satılmasını bekleniyor, bu süreçte Ramazan fırsatçılarına dikkat , 3-5 liraya tatlı olmaz. Ayrıca bayramın yaz ayına denk gelmesi beklenti içindeki esnafımızı üzdü, herkes tatil yörelerine gitmek için şimdiden biletini almış. Bu da demek ki büyük kentler boşalacak, piyasa durgunlaşacak. Geleneklerimize sahip çıkarak, bayramları yaşatmamız lazım."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir