TESK Genel Başkanı Palandöken;

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken;

"Banka kredisi kullanarak takibe düşen 158 bin işletmeden,128 bin 974'ü mikro işletme" "Haciz işlemi başlatılmadan önce ödeme için verilen tebligat süresi uzatılmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, banka kredisi kullanarak takibe düşen 158 bin işletmeden, 128 bin 974'ünün mikro işletme belirterek, bu işletmeler için haciz işlemi başlatılmadan önce ödeme için verilen tebligat süresinin uzatılmasını talep etti.
     Palandöken, yazılı açıklamasında, takibe düşen kredilerin toplam miktarının 5 milyar 589 milyon lira olduğunu belirterek, söz konusu rakamın, 2 milyar 392 milyon lirasının mikro işletmelerin kullandığı kredilerden oluştuğunu ifade etti. 2011 yılı Haziran ayı sonu itibariyle işlemdeki icra dosyası sayısının 14 milyon 401 bin 404 olduğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:
     "Banka kredisi kullanarak takibe düşen 158 bin işletmeden, 128 bin 974'ü mikro işletmedir. Bu işletmeler, icra dairelerinden kurtulmak istedikleri için haciz işlemi başlatılmadan önce ödeme için verilen tebligat süresi uzatılmalı. Dosya hemen icraya konulunca üzerine eklenen avukatlık ücreti, icra masrafı ve günlük faiz nedeniyle bu rakam ödenemez hale geliyor. İcra masrafları çok yüksek mutlaka düşürülmeli. İcralık olmadan önce krediye ulaşım sağlanarak tezgahlar çalışmaya devam etmeli."
    
    
    


Bu haberi 263 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir