TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kredi almak için eşlerin rızasının aranması kredilerde sıkıntı…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Kredi almak için eşlerin rızasının aranması kredilerde
  sıkıntı…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kredi almak için eşlerin rızasının aranması kredilerde sıkıntı yarattı. Esnaf krediye ulaşmakta zorlanıyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni Borçlar Kanunu'nda yapılan değişiklikle kredi almak için eşlerin rızasının aranmasının "ticari hayatta zorluk yarattığını" savunarak, "Esnaf krediye ulaşmakta zorlanıyor" değerlendirmesinde bulundu.
     Palandöken, yazılı açıklamasında, Borçlar Kanunu'nda yapılan söz konusu değişikliğin piyasaların daralmasına etki yapacağını öne sürdü.
     Yeni değişen yasayla esnafın krediye esnafın krediye ulaşmakta zorlandığını savunan Palandöken, "Kredi kefaletinin eşlerin rızasının aranması bankalarda, esnaf kredi ve kefalet kooperatiflerinde kredilerin düşmesine neden olmaktadır" ifadesini kullandı.
     Görüştükleri ilgili bakanlardan sorunun bir an evvel çözülmesini istediklerini, bu sorunun çözülmesinin piyasaları rahatlatacağını kaydeden Palandöken, şu görüşleri ifade etti:
     "Bu zorluk çözülmezse piyasalarda daralma başlayacaktır. Şimdiden Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinde ve bankalarda kredi dosyaları birikmeye başladı. Sorun bir an önce çözülmesi durumunda piyasalar rahatlayacaktır."
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir