TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Yemek kartlarındaki tekelin kırılması için çalışmalara başladık"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Yemek kartlarındaki tekelin kırılması için çalışmalara başladık"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Yemek kartlarındaki tekelin kırılması için çalışmalara başladık"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda kullanımı hızla artan yemek kartlarında tekelleşme olduğunu savunarak, bunun kırılması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda kullanımı hızla artan yemek kartlarından alınan komisyonun yüzde 7 ile yüzde 10 arasında değiştiğini belirterek, 1 milyon kullanıcı ile 3 milyar liraya yaklaşan pazarda hızla büyüyen birkaç şirketin tekelleşmeye gittiğini ileri sürdü.
     Yemek kartı piyasasında esnafın hakkının yendiğini ifade eden Palandöken, "Bu kadar yüksek komisyonlarla emeğimize ortak olunuyor. Esnaf yüzde 10 kazanamazken, yüzde 10 komisyon olarak yemek kartı firmalarına ödüyor" dedi.
     Büyük yabancı firmaların rekabete girmeden komisyon oranlarını belirlediğini, ödemelerini ise vadesinde yapmayarak esnafa ikinci bir darbe daha vurduğunu öne süren Palandöken, şunları kaydetti:
     "Yemek kartlarının üye iş yerleri dışında da kullanılmasına müsaade ediyorlar. Gıda dışı harcama yapılması sistemde kaçağa yol açıyor, buna seyirci kalamayız. Yemek kartlarındaki tekelin kırılması için çalışmalara başladık."
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir