TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Selden zarar görenlerin borçları faizsiz olarak ertelenmeli"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken: 
  -"Selden zarar görenlerin borçları faizsiz olarak ertelenmeli"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Selden zarar görenlerin borçları faizsiz olarak ertelenmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Samsun'da şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen selde maddi zarar görenlerin kamu borçlarının faizsiz olarak ertelenerek, uğradıkları zararlarına karşılık da hibe yardımı yapılması gerektiğini bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, başta Samsun olmak üzere Sinop ve Karadeniz bölgesinde selden zarar gören esnaf ve sanatkarlar ile selden etkilenen tüm halkın yaralarının sarılması gerektiğini kaydederek, "Bölgedeki maddi zararın ne olduğuna ilişkin çalışmalar yapılıyor. Ancak 8 canın hayatlarını kaybetmesi bizleri toplum olarak derin üzüntüye sevk etmiştir. Maddi zarar gören esnaf ve sanatkarların vergi ödemeleri, SSK ve Bağ-Kur prim borçları olmak üzere bölge insanından her türlü devlet alacağı faizsiz ertelenmeli ve uğradıkları zarara karşılık hibe yardımı yapılmalıdır" ifadesini kullandı.
     Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı dileyen Palandöken, "Bu felaketlerden mutlaka ders alınmalı ve yapılan inşaatlara gerekli kontroller yapılıp izin verilmeli" dedi.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir