TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Yeni nesil esnaf adayları kredilerini almaya başladı"

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Yeni nesil esnaf adayları kredilerini almaya başladı"

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Yeni nesil esnaf adayları kredilerini almaya başladı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESK ve KOSGEB işbirliğiyle açılan kurslarda başarılı olan katılımcıların kredilerini almaya başladıklarını belirtti.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, kursa katılanların, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) 30 bin liralık "yeni girişimci" desteğinden yararlanmaya başladığını ifade etti. Bendevi Palandöken, şunları kaydetti:
     "Söz konusu eğitim sonunda girişimci adaylarımız, kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaktadır. Yeni nesil esnaf adayları kredilerini almaya başladı. Başvurular yapıldıkça ve dosyalar kabul edildikçe herkes kredisini ve hibesini mutlaka alacaktır. Yeni nesil girişimcilerimizden ikisi beslenme ve kişisel gelişim danışmanlığı, biri seyahat acentası, ikisi koçluk ve danışmanlık, diğeri de ambalaj üretimi faaliyet konusunda iş yerini açmıştır."
     Bugüne kadar 204 girişimciye eğitim verildiğini belirten Palandöken, bundan sonraki eğitimlerin 15-26 Nisan, 13-23 Mayıs ve 10-20 Haziran arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir