TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kapalı otoparklar zehir saçıyor" -"Sirkülasyonu çok olan…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Kapalı otoparklar zehir saçıyor"
  -"Sirkülasyonu çok olan…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Kapalı otoparklar zehir saçıyor" -"Sirkülasyonu çok olan otoparklar iyi denetlenmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarı Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kapalı otoparkların zehir saçtığını belirterek, "Özellikle sirkülasyonu çok olan otoparklar iyi denetlenmeli" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, kentlerdeki çarpık yapılaşmalar nedeniyle otopark sisteminin planlamaya göre değil, göstermelik olarak yapıldığını kaydetti. Kapalı otoparklardaki filtre sistemi ve havalandırma sisteminin yeterli olmadığını, bunun da halkın sağlığını tehdit ettiğini ifade eden Palandöken, "Özellikle hamile ve küçük çocuklar ile astım ve benzeri hastalığı olanların kapalı otoparkları kullanması son derece tehlikeli. Özellikle sirkülasyonu çok olan otoparklar iyi denetlenmeli" değerlendirmesinde bulundu.
     Temiz ve çevre dostu araçların en çok taşımacı esnaf tarafından kullanıldığını belirten Palandöken, bu çevreci anlayışın yaygınlaşması için teşvik mekanizması oluşturulması gerektiğini bildirdi.
     TESK Başkanı Palandöken açıklamasında, Türkiye'deki 17 milyon 143 bin aracın yaklaşık 2,5 milyonunun muayenesiz olduğunu da iddia etti. Araçların yıllık muayenesinin yaptırılmamasının iki önemli nedeni olduğuna dikkati çeken Palandöken, "Vergi borcu olması ve muayene ücretlerinin yüksekliği araçların tamamının muayene olmasını engelliyor. Temiz bir çevre ve yol güvenliği için ülkemizdeki bütün araçların muayeneden geçmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir