TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bazı belediyelerin astronomik fiyatlar (tezgah fiyatları)…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken: 
  -"Bazı belediyelerin astronomik fiyatlar (tezgah 
  fiyatları)…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Bazı belediyelerin astronomik fiyatlar (tezgah fiyatları) belirlemesi pazar tezgahlarındaki ucuzluğu bitirecek" -"Dar gelirli vatandaşımızın işi daha da zora girecek. Fiyatlar yükselecek, pazarcı esnafı azalacak. Yine AVM'lerin istediği oluyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı belediyelerin astronomik tezgah fiyatları belirlemesinin, pazar tezgahlarındaki ucuzluğu bitireceğini savundu.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, pazarcılık sektöründe bir milyondan fazla kişinin ekmek parası kazandığını ifade etti.
     Belediyelerin pazar yerlerinden sadece işgaliye bedeli alma hakkının olduğuna dikkati çeken Palandöken, bu bedeli de Bakanlar Kurulu'nun belirlediğini bildirdi.
     Palandöken, şunları kaydetti:
     "Ucu açık, belediyelerin insafına bırakılan tezgah fiyatları esnafın canını yakar. AVM'lerin içerisindeki gross ve süper marketlerde pazardaki güzellikler yok. Pazarcılık çok zor bir meslektir. Her gün bir başka semtte pazar yapan esnafımız kendi yemediği sebze ve meyveyi müşterisine satmaz. Şimdi karşısına çıkarılan zorluklar, yüksek tezgah fiyatları nedeniyle pazarcı tezgah açmak istemiyor. O zaman belediyeler pazarcı olacak. Bazı belediyelerin astronomik fiyatlar belirlemesi pazar tezgahlarındaki ucuzluğu bitirecek. Dar gelirli vatandaşımızın işi daha da zora girecek. Fiyatlar yükselecek, pazarcı esnafı azalacak."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir