TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne 
  geçilmeli ve…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, PTT şubelerinde altın satılmasını yanlış bulduğunu belireterek, "Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemeli" ifadesini kullandı.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, herkesin kendi işini yapması gerektiğini kaydetti. Türkiye'de yaklaşık 250 ton altının işlendiğini ve 1 milyar 800 milyon dolarlık kısmının ihraç edildiğini vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:
     "Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemelidir. Toplu taşımadan başlayarak 415 meslek dalında var olan esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin çimentosudur. Esnaf ve sanatkarın olmadığı yerde kültür de olmaz, yaşam da. Bir parça altın madeninin değerli ürün haline gelmesi için 250 bin işçiyi bünyesinde barındırarak istihdama katkı sağlayan 40 bin kuyumcumuz artık iş yapamaz hale gelecektir."
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir