TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Başvurusunu tam yaptığı halde 6 yıldır SRC belgesini alamayan…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Başvurusunu tam yaptığı halde 6 yıldır SRC 
  belgesini alamayan…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Başvurusunu tam yaptığı halde 6 yıldır SRC belgesini alamayan var, işi ehline verin. "

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, karayolunda taşımacılık yapan sürücülerin alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi olan "SRC" belgesinin alınması sırasında sorunlar yaşandığını öne sürerek, işin ehline verilmesini, kendilerinin Bakanlıkla ortak çalışarak bunu vatandaşa götürebileceklerini bildirdi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, SRC belgesi ile ilgili TESK'in görev, yetki ve sorumluluğunun bulunmadığını belirterek, "Fakat vatandaş bunu bilmiyor. Belgelerle ilgili bir sorun çıktığında herkes ilk önce bize bağlı ilgili odalarımızı arayıp çözüm bekliyor. Yetkililerimize sesleniyorum. İşi ehline verin. Türkiye'nin her yerinde odası olan Konfederasyonumuz, Bakanlığımız ile ortak çalışarak belgeleri vatandaşın ayağına götürebilir" ifadelerini kullandı.
     Şimdiye kadar 306 bin belgenin eksiklik var denilerek postadan geri iade edilmesi bahanesiyle vatandaşa verilmediğini iddia eden Palandöken, belgesini alamayan sürücülerin trafikte büyük sorunlar yaşadığını kaydetti.
     Palandöken ayrıca, başvurusunu tam olarak yaptığı halde 6 yıldır belgesini alamayan sürücülerin olduğunu da ileri sürdü.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir