TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Perakende sektörüne bir düzen getirilmediği sürece…

  • Yazı boyutu
TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Perakende sektörüne bir düzen getirilmediği sürece…

TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Perakende sektörüne bir düzen getirilmediği sürece değerlerimizi nostaljik hikayelerde hatırlayacağız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Perakende sektörüne bir düzen getirilmediği sürece değerlerimizi nostaljik hikayelerde hatırlayacağız" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, cadde mağazalarının gün geçtikçe kapandığını belirterek, bu mağazaların korunması gerektiğini bildirdi.
     Esnaf ve sanatkarın haksız rekabet ortamından korunması için Perakende Yasa Tasarısı'nın bir an önce kanunlaşması gerektiğini kaydeden Palandöken, şu ifadeleri kullandı:
     "Haksız rekabetin yarattığı olumsuz durumlardan birisi de cadde mağazacılığının bitmesidir. Şehrin kültüründe yer etmiş yılların lokantaları, pastahaneleri, giyim mağazaları bir bir kapanıp yerlerine 'her şey 1 lira' olan ucuz Çin mallarının satıldığı ucuzcu marketlere bıraktı. Değerlerimiz kayboluyor. Büyük AVM'ler şehrin içinde kuruldukları sürece, perakende sektörüne bir düzen getirilmediği sürece bu değerlerimizi nostaljik hikayelerde hatırlayacağız."
     Esnafın korunması için AVM'lerin şehirlerin dışında kurulması görüşünü belirten Palandöken, mahalle esnafının yerinin devasa AVM'ler tarafından alınması halinde caddelerin ışıltısının kaybolacağını savundu.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir